آرشیو موضوعی: تعداد اخبار : 0

شهدای ایرانی مقاومت عراق چه‌کسانی بودند؟

شهدای مقاومت ایرانی طی چهار سال گذشته یعنی در سال‌های اوج درگیری مردم عراق با تروریست‌های تکفیری، در شکل‌گیری، آموزش و پیشروی جریانات مقاومت میان مردم عراق نقش اثرگذاری داشتند.

خاطرات شهید «مهرداد عزیزاللهی» از جنگ

«پاسگاه روی آب است و ما کاملا یک زندگی آبی داریم. فاصله‌مان با خط بیشتر از 15 کیلومتر، نیست. با صدای انفجار از سنگر بیرون آمدم و همان موقع یک ترکش به پایم اصابت کرد و سوزش عجیبی تمام بدنم را فرا گرفت.»

وصیت هاشمی: خدا را فراموش نکنید

توصیه من به شما عزیزان این است که خدا را فراموش نکنید.

عکس/ رأی یک شهید

تصویری از رأی دادن رزمندگان در دفاع مقدس را مشاهده می‌کنید. شهید محمدعلی فلاح از ابرکوه با انداختن رای خود در صندوق تصویری تاریخی از خود به یادگار گذاشت.
18 روایت از زندگی شهید مرتضی مطهری؛

شهادت استاد مطهری نتیجه جهالت و گمراهی گروه فرقان بود

۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۰ و سی دقیقه شب بود که جلسه هیات دولت تمام شد. بیرون از جلسه، با دو نفر از دوستان همین‌طور که بحث می‌کردند؛ قدم‌زنان به سمت اتومبیل می‌رفتند که یک‌باره یکی بلند گفت: استاد ببخشید... استاد چند لحظه... صدا از پشت سر بود، برگشت. دوباره صدایی آمد، ولی بلندتر از اولی، صدای گلوله بود.
به مناسبت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس؛

نگاهی گذرا به زندگی سردار شهيد محمد منتظرقائم

آیت‌الله خزعلی طی سخنانی در نمازجمعه تهران گفت: شهادت محمد منتظرقائم در گوشه طبس، هنوز برای من نقطه ابهام است. چرا باید محمد منتظرقائم کشته شود؟ محمد منتظرقائمی که در کردستان روزه می‌گرفت و با آب افطار می‌کرد، غذای خودش را به پاسدار می‌داد.

شهیدی که حاج احمد متوسلیان در سوگش زار زار گریه کرد

«احمد متوسلیان» و «غلامرضا قربانی مطلق» از بدو آشنایی، دوشادوش یکدیگر در تمامی صحنه‌های مقابله با ضدانقلاب حضور داشتند. وقتی غلامرضا شهید شد؛ حاج احمد در مقابل جسم در خون طپیده او زانوی ادب بر زمین نهاد و چون ابر بهاری، زاز زار گریست.

«حاج حسین بصیر» که بود و چه کرد؟

امروز شنبه - دوم اردیبهشت - سالروز شهادت سردار شهید حسین بصیر، قائم‌مقام «لشکر کربلا» استان مازندران است.
۱۳ روز با شهدای یگان صابرین/

حکایت «محمد جعفرخانی»؛ فرمانده‌ای که در سه متری تونل تروریست‌های پژاک به شهادت رسید+عکس

جعفر خان به سمت یک سنگر پژاک می‌روند که آن سنگر با مواد منفجره و ریموت مجهز شده بود و ناگهان با یک انفجار از ناحیه پا مجروح می‌شود.
برو به صفحه »