کد خبر : 48174 تاریخ ثبت : 1396/2/21 10:07:54

نامه یک جوان بوشهری خطاب به رئیس جمهور/ کسی هست سوالات من را پاسخ دهد؟

جناب رئیس‌جمهور! وقتی شما آمدید من خوشحال شدم، گفتم کسی رئیس‌جمهور کشورم شده که سرد‌و‌گرم روزگار را چشیده و فردی دلسوز و انقلابی و یار امام و رهبری است ولی الان وقتی این سؤال‌ها را باخودم مرور می‌کنم، هیچ جوابی برایش ندارم! شما هم خوش‌اخلاق بودید و پیرو ولایت ولی الان من بد‌اخلاقی‌هایی را از طرف شما و وزرای‌تان می‌بینم که قابل تحمل نیست و با خود می‌گویم انسان‌ها چقدر تغییر می کنند!

به گزارش "منبری ها"  «مرجان رضایی نژاد» یکی از جوانان بوشهری است که به‌دنبال تناقض‌گویی‌ها و عملکرد غیرقابل‌قبول رئیس‌جمهور دولت یازدهم، سؤالاتی را در قالب یک نامه سرگشاده خطاب به حسن روحانی مطرح کرده است و پاسخی منطقی و مستند می خواهد. شرح این نامه در زیر آمده است.

 

با نام و یاد خدا و یاد شهیدان دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم

جناب آقای روحانی! من از شما می‌پرسم؛ مگر شما لباس روحانیت به تن ندارید؟ این لباس مقدس است و مردم شما را به‌عنوان یک فرد عادی نمی‌بینند، مردم شما را با پوشیدن این لباس، مردی با‌ایمان و با‌تقوا می‌بیینند! شما وقتی این لباس را پوشیدید قسم یاد کردید که آداب اسلامی و شأن این لباس را مراعات کنید! اما قسم خود را زیر پا گذاشتید!

شما در خانواده‌ای مسلمان تربیت شده و بزرگ‌شده مکتب اهل‌بیت و امام حسین علیه‌السلام هستید. جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم ایران! با همه این‌ها، من به‌عنوان یک جوان ایرانی مسلمان به شما می‌گویم چرا اشرافی‌گری در دولت شما وجود دارد؟ چرا وزرای شما باید در خانه‌های آن‌چنانی زندگی کنند؟ هیچ اشکالی ندارد اگر ثروتمند باشند ولی اشکال کار اینجاست که با تمام ثروت خود، باز‌هم به دنبال رانت‌خواری، ثروت‌اندوزی و چپاول حقوق ملت هستند! حتی بعضی از  مدیرانی که در دستگاه‌های دولت کار می کنند، همین روند را دارند!

مگر ما آیه قرآن نداریم که می‌فرماید "و نرید ان نمن علی‌الذین استضعفوا فی‌الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم‌الوارثین" چرا وقتی نوبت به فقرا و مستمندان می رسد، دیگر دولت پول ندارد و باید یارانه‌ها فقط به گروهی داده شود؟

چرا در سال 91 شما گفتید آمریکایی‌ها به دنبال جنگ با ایران نیستند ولی در سال 96 در قضیه برجام گفتید برجام سایه جنگ را از کشور برداشته است؟!

شما در 38 سال قبل گفتید توطئه‌گرها را در محل نماز جمعه اعدام کنید اما امروز می‌گویید ملت آن‌هایی که طی 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند را قبول ندارند! مگر خود شما یکی از آن‌ها نبوده‌اید؟!

آقای روحانی! چرا شما در جایی به مردم گفتید اگر به من رأی ندهید، کسی می‌آید که حجاب را اجباری می کند و توی پیاده‌رو‌ها بین زن و مرد دیوار می‌کشند؟! به نظر شما تا الان که 40 سال از انقلاب گذشته، کسی این کار را کرده و اصلأ با عقل جور در‌می‌آید که پیاده‌رو‌ها را دیوار بکشند!!!

و آیا مگر حجاب در قانون اساسی کشور ما نیامده و در قرآن به مسئله حجاب اشاره نشده که اینگونه مردم را می‌ترسانید و مخالفت خود را با دستورات قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی اعلام می کنید؟ اتفاقا شما که باید اولین نفر از کسانی باشید که طرفدار و مدافع حجاب هستند، چون از قشر طلاب و روحانیون و ملبس به لباس پیغمبر اسلام (ص) هستید ولی به نظر شما آیا با این وضعیت در کشور چیزی از حجاب باقی مانده است؟

روایتی داریم که امام صادق علیه‌السلام در جواب شخصی که از ایشان سوال پرسیدند که بین دو حاکم در تردیدم، چه کنم؟ فرمودند عادل، صادق، فقیه و با‌تقوا‌ترین را انتخاب کن. اگر به تشخیص نرسیدی، ببین افراد متدین به کدام متمایل‌ترند، اگر باز‌هم نفهمیدی، بنگر مخالفان آیین ما کدام را بیشتر می پسندند، او را کنار بگذار و ببین کدام بیشتر خشمگین‌شان می کند، او را برگزین.

آقای روحانی رئیس جمهور وقت ایران و کاندیدای ریاست جمهوری! چرا شما خط‌تان را از فتنه‌گران جدا نمی‌کنید؟ مگر رهبر نفرمودند تکلیف خودتان را روشن کنید، اگر انقلابی هستید بگویید و اگر نیستید هم بگویید؟

آیا صحنه‌های تکان‌دهنده تاریخ برای ما عبرت نیست؟ دوران امامت حضرت علی علیه‌السلام را نگاه کنید؛ چهار سال‌و‌نیم دوران امامت ایشان که رهبری جامعه را برعهده داشتند، همه این دوران به جنگ‌های داخلی و مبارزه با منافقان سپری شد. اما کسانی که لباس اسلام را به تن کرده بودند و به ظاهر مسلمان بودند، در‌نهایت امام را به شهادت رساندند. بعد‌از‌آن هم عاشورا به وجود آمد، امام حسین علیه‌السلام را نیز کسانی به شهادت رساندند که به ظاهر مسلمان بودند و در جامعه اسلامی زندگی می کردند!

آقای روحانی! چرا دولت شما باید این سند ننگین را امضا کند؟ منظورم سند 2030 هست! مگر نه‌این‌که بندهای آموزشی این سند با اسلام و قرآن منافات دارد؟ چرا باید کودکان ما از کودکی مسائل جنسی را یادبگیرند؟ چرا حضور کودکان در هیئت‌های مذهبی ممنوع باشد؟ چرا باید مسائل دینی از کتب درسی حذف شود؟ چرا جهاد و شهادت در کتاب درسی نباید باشد؟ چرا آیات قرآن را نباید در کتاب درسی آورد؟ چرا سه نوع خانواده در این سند بررسی شده؟ خانواده مرد با مرد و زن با زن، مگر این همجنس‌گرایی نیست که خود غربی‌ها هم از این همجنس‌گرایی متنفر شده و از این قانون فرار کردند؟ مگر این خیانت به اصل دین و اصل نظام هستی نیست؟ مگر خیانت به تمام پیامبران و ائمه و اولیاء نیست؟ مگر هدف آفرینش ما رسیدن به کمال نیست؟ خوب این‌ها که با هدف خلقت انسان منافات دارد! حتی این فقط سند آموزشی بود، 17 بند دیگرش نیز همه مخالف منافع ایران و اسلام است! در دولت آقای خاتمی هم سندی با نام کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان امضا شد در مجلس ولی با هوشیاری بزرگان جلوی اجرای آن گرفته شد. اگر به خاطر داشته باشید آن سند نظام خانواده را قبول نداشت!

آقای روحانی! هیچ کشوری قدرت نظامی‌اش را کوچک و ضعیف نشان نمی‌دهد به‌خاطر این‌که به کشور تعرض نشود پس چرا به جای این‌که قدرت نظامی را به دشمن نشان بدهید، آن را این‌طور نشان می‌دهی که با نمایش اقتدار ایران برجام شکست خورد، اگر قدرت نظامی را به آن‌ها نشان نمی‌دادیم که الان داعش و آمریکا و اسراییل وارد ایران شده بودند!

آقای رئیس‌جمهور! چرا وقتی در فرودگاه تفلیس گرجستان، زنان ایرانی ما را به‌خاطر بازرسی در ملأ‌عام لخت کردند، اعتراضی نکردید و 2 روز بعد با رئیس‌جمهور گرجستان ملاقات داشتید و حتی صحبتی در این باره نکردید و حتی اعتراضی!

جناب رئیس‌جمهور! وقتی شما آمدید من خوشحال شدم، گفتم کسی رئیس‌جمهور کشورم شده که سرد‌و‌گرم روزگار را چشیده و فردی دلسوز و انقلابی و یار امام و رهبری است ولی الان وقتی این سؤال‌ها را باخودم مرور می‌کنم، هیچ جوابی برایش ندارم! شما هم خوش‌اخلاق بودید و پیرو ولایت ولی الان من بد‌اخلاقی‌هایی را از طرف شما و وزرای‌تان می‌بینم که قابل تحمل نیست و با خود می‌گویم انسان‌ها چقدر تغییر می کنند!

حرف‌ها و سؤال‌ها زیاد است. من به‌عنوان یک جوان ایرانی مسلمان که در این کشور زندگی می‌کنم و نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا، فقط پیرو ولایت و گوش‌به‌فرمان رهبرم هستم و با انبوهی از این سؤال‌های بی‌جواب، به 29 اردیبهشت ماه و پای صندوق‌های رأی می‌اندیشم.

والسلام

مرجان رضایی نژاد

جوان مسلمان ایرانی

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه