کد خبر : 48832 تاریخ ثبت : 1396/3/23 10:45:34
یعقوب ربیعی

برجام منطقه ای و دو سئوال

به گزارش "منبری ها"این روزها اعتدالیون و اصلاحات به صورت جدی هشتک برجام منطقه ای راه انداخته و خواستار اجازه ی نظام برای مذاکرات در قبال مسائل منطقه ای شده اند . این گروه باید قبل از داد و بیدادهایشان در این زمینه به دو سئوال پاسخ بگویند :

سود مذاکرات سابق و برجام قبلی چه بود؟ آیا چیزی بغیر از " تقریبا هیچ " رئیس بانک مرکزی بود؟ سرنوشت برجام دوم هم مانند برجام اول است ؟دولتی که در روز آشکار تحریم جدید علیه ما وضع می کند را چگونه می توان پایبند به برجام دیروز و برجام های آینده نمود؟

سئوال دوم این است که طرف مذاکرات در برجام منطقه ای کیست؟ اگر طرفمان آمریکاست ؛ این سئوال پیش می آید که تفاوت ماهوی ما و آمریکا در منطقه مانند امنیت اسرائیل چگونه قابل حل است؟ چگونه با سازنده ی داعش درباره ی داعش مذاکره کنیم؟ داده ها و ستانده های ما در قبال آمریکا چیست؟ آیا برای مثال باید حزب الله را تعطیل کرد و در حلق نیروهای انصارالله یمن بتون ریخت؟ و ...

اگر طرف مقابل ما عربستان است که آقایان جواب دهند نتیجه ی مذاکرات دوسال گذشته اشان با سعودیها درباره ی فرودگاه جده و حادثه ی منا چه بوده است ؟ اگر میخواهند با همین ترفند از "جوانک های خام سعودی" جواب بگیرند که نتیجه صد واویلاست

اعتدالیون یا از فرط خستگی و نداشتن حوصله ی کار ، به دوقطبی کردن جامعه روی آورده اند یا بواسطه ی اشتباه محاسباتی.  هر کدام باشد زمان "آتش به اختیار"شدن نیروهای انقلابی برای مقابله با  این قضیه است .

  یعقوب ربیعی

 

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه