کد خبر : 48920 تاریخ ثبت : 1396/3/28 19:25:30
یادداشت/ نصرالله شفیعی

آقای روحانی لطفا امام خمینی را تحریف نکنید!

طی یاداشتی/ آقای روحانی لطفا امام خمینی را تحریف نکنید!

به گزارش "منبری ها"جناب دکتر روحانی رئیس جمهور در دیدار با اصحاب رسانه چندین نکته را اشاره کردند که کاملا قابل نقد است. خیلی صریح و واضح بگویم نگاهی که روحانی به نظام و انقلاب دارد در موارد متعددی با اصول و مبانی نظام و آرمان های امام خمینی در تقابل جدی است. او می کوشد تا با استفاده ابزاری و توجیهات غلط و غیر قابل قبول دیدگاه های خود را منطقی و منطبق با اصول انقلاب و نظام جلوه دهد. ولی مطمئنا این شیوه ی او نه تنها مورد استقبال مردم و دلسوزان انقلاب قرار نخواهد گرفت بلکه اثرات سوء نیز خواهد داشت و اگر آگاهان جامعه سکوت کنند ممکن است به مرور دچار انحراف در مبانی انقلاب شویم. البته مطمئنا این شیوه ی دکتر روحانی جز اینکه موجب فاصله گرفتن خود و ی از اصول بنیادین نظام می شود نتیجه ای دیگر نخواهد داشت.
آقای روحانی در این سخنانش هم به تحریف دیدگاه امام خمینی پرداخته، هم به تحریف دیدگاه امام علی (ع). در اینجا فقط اشاره ای به آنچه که دکتر روحانی در تحریف دیدگاه های امام داشتند اشاره ای مختصر می کنیم. وی در دیدار با اصحاب رسانه گفتند: «امام هاضمه ای برای انقلاب درست کردند که هر چیزی را در خودش هضم کرد و جذب کرد.» من خواهش می کنم یک بار دیگر خوانندگان عزیز به این جمله دقت کنند. آیا این جمله با دیدگاه های امام خمینی هم خوانی دارد؟ آیا هاضمه ای که امام برای انقلاب درست کرد همه چیز را در خود جذب و هضم کرد؟! مگر چنین چیزی امکان دارد؟ آری امام مظهر مهربانی بود امام اوج جذابیت بود ولی مگر امکان دارد در انقلابی که امام به اسم اسلام ایجاد کرد و جهان را با آن تکان داد و ایران را متحول کرد همه چیز یعنی همه ی گروه ها و دیدگاه ها و جریانات در آن هضم شده باشد. در انقلاب امام همه ی مردم انقلابی و همه ی کسانی که دل در گرو ایران عزیز داشتند قرار گرفتند. درهاضمه ی انقلاب امام خیلی ها جا گرفتند و مشمول مهربانی ها و رحمت امام قرار گرفتند. ولی دراین هاضمه خیلی ها جا نگرفتند یعنی نمی توانستند قرار بگیرند. در این هاضمه منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان نبودند، در این هاضمه طرفداران اسلام امریکایی قرار نداشتند، در این هاضمه طرفداران اسلام متحجر جا نداشتند، در این هاضمه ملی گراها جا نداشتند. در این هاضمه مرفهین بی درد حضور نداشتند. در این هاضمه آمریکا و حامیان لیبرالش جرأت نفس کشیدن نداشتند. در این هاضمه حامیان شرق و غرب استعمارگر قدرت نفوذ نداشتند.
جناب آقای روحانی هاضمه امام خمینی هاضمه قرآن بود. او "اشداء علی الکفار و رحماء بینهم" بود. امام خمینی نسخه ای عملی و عینی از مکتب اسلام بود که همواره دو جبهه ی الله و طاغوت را درمبارزه ای تاریخی در مقابل یکدیگر قرار داده بود. اینکه امام هاضمه ای داشت که همه چیز را در خود جذب می کرد یک تحریف بزرگ تاریخی و توهینی بزرگ به امام خمینی است. امام شخصیتی جامع بودند که دل مالامال از عرفانش از یک سوی برای مستضعفان و محرومان می تپید و از سوی کینه ای عمیق و نفرتی بی پایان نسبت به همه ی زورمداران و آن ها که علیه اسلام ایستادگی می کردند داشت.
به نظر می رسد دکتر روحانی مسئولیت و رسالت دیگری غیر از مسئولیت قوه ی اجرایی بر دوش گرفته و می خواهد خود را در نقش یک سکولار نظریه پرداز معرفی کند. گاهی گفت و گوی امام حسین با عمر سعد را مذاکره قلمداد می کند، گاهی مشروعیت الهی حکومت دینی را با رأی ونظر مردمی توجیه می کند و آن رابه نفع دموکراسی در تعریف غربی ها مصادره می کند و گاهی هم دست به تحریف امام خمینی می زند. این شیوه ای که دکتر روحانی در پیش گرفته نه با حکومت داری سازگاری دارد، نه با یک کارگزار نظام اسلامی. من برای عاقبت چنین مدیری سخت نگرانم، هم اینکه برای خودش مشکل و حاشیه ایجاد کند هم برای نظامی که ملت ایران با تمام وجود خویش برای آن مایه گذاشته است.

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه