کد خبر : 48953 تاریخ ثبت : 1396/3/30 15:05:26
یادداشت/ مصعب یحیایی

موشک ها با قابلیت "حمل پیام های سیاسی" شلیک شده است

به گزارش "منبری ها"حمله موشکی سپاه به مقر داعش حاوی پیام های مختلفی ست. به زعم من پیام های سیاسی و استراتژیک این حمله بیش از پیام های نظامی اهمیت دارد.
باید توجه داشت که این حملات در مقابل دشمنی صورت گرفته که نهایت تلاش و اقدامش در کشور با اصطلاح "ترقه بازی" تبیین شده است و خود نیز معترف به واگذاری عرصه ی نبرد است!
با توجه به این مقدمه معتقدم که در حمله اخیر اهدافی غیر از مقابله موشکی با ترقه بازی های داعش مد نظر است که در سطوح مختلف قابل بررسی ست.
 به بیان دیگر ارزش استراتژیک این اقدام به مراتب بیشتر از ارزش نظامی و عملیاتی آن است و این موشک ها با قابلیت "حمل پیام های سیاسی" شلیک شده است!
وجه اول که سطحی ترین وجه است مربوط به داعش و مستقیما پاسخ به اقدام اخیر این گروه در ایران است. از این جنبه باید به اقدام تروریستی داعش پاسخ قاطع داده می شد چرا که هرچند این اقدام عملیاتی محدود و با تاثیر قلیل بود اما ایجاد اختلال چند ساعته در امنیت عمومی و شهادت جمعی از هموطنان نبایستی بدون پاسخ بماند زیرا عدم پاسخ، علاوه بر جریحه دار کردن غرور ملی، داعش را در اقدام های بعدی جسورتر خواهد کرد.
 هدف دیگر در این اقدام، دشمنی ست که در تحلیل خود و البته منبعث از برخی پالس های سیاسی از داخل، در رابطه با ضعف و ناتوانی ایران اسلامی گمانه زنی می کند. این حمله به صراحت حامل این پیام است که "امنیت ایران خط قرمز ایران است و توان مقابله با عوامل کاهنده امنیت در بالاترین سطح و موثرترین وجه وجود دارد.
وجه سوم عملیات موشکی نیز به صراحت به تعبیر رهبر انقلاب خطاب به برخی "دوستان لرزان" صادر شده است. متن پیام نیز صریح و البته قاطع است.
 "امنیت قابل مذاکره نیست و البته شانه های سپاه علاوه بر توان مقابله با هرگونه اقدام مخل امنیت، تاب تحمل فشارهای ناشی از انفعال برخی سیاسیون را دارد."
امنیت ایران اسلامی تحت تاثیر برجام نخواهد بود. سیاست، تعیین کننده برد موشک های سپاه نیست. این تلفیق امنیت و عقیده است که محدوده اقتدار دفاعی ما مشخص می کند.

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه