کد خبر : 49651 تاریخ ثبت : 1396/5/23 11:19:49
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

ده میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از طرف صندوق ولایت پرداخت شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری و با راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه ولایت در کمیته امداد استان بوشهر، ده میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش "منبری ها"احمد لطفی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران بیشترین نقش در توسعه فعالیت مجموعه کمیته امداد دارند که سبب شده فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: براساس شاخص‌های کمی و کیفی حضور مردم در فعالیت های این نهاد خوب و مطلوب است که نشانه‌های آن با افزایش سالانه میزان کمک‌های مردمی در مراسم‌های سالانه این نهاد در قالب جشن‌های عاطفه‌ها، نیکوکاری، طرح اکرام ایتام و محسنین و زکات دیده می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: شاید اوج نگاه مردم در مشارکت خیرخواهانه در فعالیت‌های کمیته امداد را در ابعاد ملی ، برنامه ماه عسل در سال جاری دانست که طی آن 450 هزار نفر برای کفالت از ایتام در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین که شامل فرزندان دارای سرپرست از کارافتاده و مستضعف هستند جستجو کرد.

لطفی با اشاره به فعالیت‌های این نهاد در حوزه های فرهنگی، درمان، مسکن، اشتغال، جوانان و دیگر بخش‌های اجتماعی بیان کرد: یکی از فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه توانمندسازی، اجرای برنامه‌های اوقات فراغت است که نه تنها در فصل تابستان بلکه در طی سال انجام و از آن به عنوان یک فرصت در راستای توانمندسازی خانواده‌ها استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا با فعال شدن کانون‌های موقت و دائم این نهاد در استان زمینه برگزاری اردوهای آموزشی درون و برون سازمانی و اردوهای زیارتی به شهرهای مقدس کشور و عتبات عالیات انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام این که در سال گذشته 9 هزار و 948 نفر در سال گذشته با اعتبار دو میلیارد و 400 ملیون تومان برای اردوهای مددجویی هزینه شده است، گفت: در سال جاری 10 هزار و 615 نفر در برنامه اوقات فراغت حضور دارند که از منابع دولتی و مردمی بیش از دو میلیارد و هشت صد میلیون تومان در این راستا هزینه می‌شود.

وی سمت و سوی این نهاد در راستای اشتغال را مهم ارزیابی کرد و افزود: در حوزه اشتغال نیز با معرفی افراد به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای زمینه هدایت 5500 نفر هدایت به این  مراکز همراه می‌شود.

لطفی بیان کرد: در سال گذشته با اعتبار بیست‌و سه ملیارد تومان برای دو هزار و 563 نفر شغل ایجاد کرده‌ایم و امسال نیز با داریم با اعتبار 58 میلیارد تومان از حل صندوق قرض‌الحسنه ولایت و منابع اعتباری دولتی و امدادی زمینه اشتغال سه هزار و 344 نفر ایجاد کنیم تا در نهایت سه هزار و 809 نفر از چرخه حمایتی این نهاد خار ج و زمینه ارائه خدمات به افراد مستحق جدید را ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن با توجه به این که قریب 30 درصد خانواده های تحت حمایت این استان نیازمند مسکن مناسب هستند، طرحی در دستور کار فرار داده‌ایم تا با مشارکت 50 درصدی خیرین نیکوکار بتوانیم در بازده زمانی سه تا 5 سال بتوانیم این مشکل اساسی را حل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام این که در سال گذشته هفت و نیم میلیارد تومان برای مسکن مددجویان هزینه شده که دو و نیم میلیارد تومان آن از محل کمک خیرین بوده است، یادآور شد: بر این اساس یک هزار و 486 واحد مسکونی با اعتبار 13 میلیارد تومان طی امسال احداث، تعمیر و اسکان موقت می‌شود که 50 درصد از این منابع از ظرفیت خیرین با استفاده از پویش طرح مسکن انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با همکاری رسانه ها در ایام دهه امامت و ولایت در راستا کمک به امر ازدواج ساده جوانان یک پویش مردمی در سطح استان توسط این نهاد انجام می‌شود تا زمینه تهیه و توزیع جهیزیه برای 600 نوعروسی که در طی چهار ماهه امال نام نویسی کرده‌اند ایجاد شود.

لطفی گفت: در روز عید غدیر امسال نیز اطعام به 20 هزارنفر از افراد مستمند و محروم جامعه با استفاده از توان خیرین و افراد نیکوکار انجام می‌شود که این آمار در سال گذشته 10 هزار نفر بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: امسال جشن عاطفه ها در شهریورماه و مهرماه انجام می‌شود و از هم اکنون  برای هر یک از هشت هزار و 500 دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد و دانش‌آموزان مستمند یک بسته 150 هزار تومانی شامل لباس فرم مدرسه، کفش ، کیف و لوازم التحریر ارائه می‌شود که تاکنون با رایزنی انجام شده اداره اوقاف با دو هزار بسته، سپاه پاسداران با یک هزار بسته و نیروگاه‌اتمی برای شرکت در این امر خیرخواهانه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی صندوق ولایت کمیته امداد استان بوشهر گفت: این صندوق فاقد رویکرد درامدی و اقتصادی است و نگاهمان بر این صندوق فقط قرض‌الحسنه و به دنبال حل مشکل جهیزیه نوعروسان تحت پوشش و اشتغال و کمک به رفع مشکل بیماری افراد تحت حمایت است که در چهارماه اول سال جاری ده ملیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه