کد خبر : 49653 تاریخ ثبت : 1396/5/24 11:36:13
امام جمعه بوشهر:

بانک قرض‌الحسنه رسانه در استان بوشهر تاسیس شود/ مرگ خاموش رسانه‌های مکتوب در استان بوشهر

امام جمعه بوشهر گفت: برای این که شاهد یک مطبوعات مکتوب قوی در سطح استان باشیم که به عنوان یک رسانه مطالبه‌گر از حق و حقوق حاکمیت و مردم دفاع کنند می‌توان با تشکیل بانک قرض‌الحسنه رسانه در استان و یا اعطاء تسهیلات بانکی و افزایش اشتراک توسط دستگاه‌های دولتی از رسانه‌های استان بوشهر حمایت کرد.

به گزارش "منبری ها"آیت الله غلامعلی‌صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر اظهار داشت: روز خبرنگار را به تک تک خبرنگاران در اقصا نقاط استان بوشهر تبریک عرض می‌کنم و معتقدم که رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولین نقش اساسی و خطیری را بر عهده دارند.

وی افزود:  وجود رسانه‌ها سبب شده تا مسیر اطلاع‌رسانی و بصیرت‌بخشی به جامعه دچار اختلال نشود و جدایی از فضای محلی در گستره جهانی نیز تاثیرگذار باشند.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: کارکرد رسانه‌ها در حوزه های مختلف نوشتاری، شنیداری و در مجموع در حوزه‌های مکتوب، فضای مجازی و کاغذی به عنوان یک مقوله استراتژیک برای جامعه غیرقابل اغماض و انکار است و به دلیل تاثیرگذاری در فراز و فرود‌های سیاسی و اجتماعی نقش حساسی را بر عهده دارند.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: البته در کنار کارکرد مثبت رسانه‌های جمعی در سراسر جهان که به بشریت خدمت کرده‌اند شاهد حضور نسلی از رسانه‌ها به عنوان پیاده نظام دشمن هستیم که بر علیه بشریت تهاجم گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از این تهاجمات را در پسابرجام مشاهده کردیم که چگونه با وجود این که دولت ایران به برجام احترام گذاشت و همه مفاد آن را رعایت کرد اما غرب با پشتوانه جبهه رسانه‌ای خود در حالی که اعتنایی به مفاد برجام نکرد تهاجم گسترده‌ای را بر علیه ایران آغاز کرد تا مدیریت فکر و ذهن غربی‌ها را بر علیه ایران بدست گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: برای رفع توطئه‌های دشمن نیازمند ایجاد و شکل‌گیری جبهه مقاومت قوی رسانه‌ای هستیم که برای دست‌یابی به آن باید مدیریت جهادی انجام شود تا بتواند با یک کارکرد انقلابی به مقابله با امپریالیسم سرمایه‌داری غرب برود.

صفایی بوشهری ادامه داد: قدمت و تاریخ معاصر استان بوشهر نشان می‌دهد که این استان دارای تاریخ پرشکوهی در عرصه رسانه است که به عنوان عامل ارتباطی مردم و نخبگان مطرح بوده است.

وی بیان کرد: با وجود این تاریخ وسیع در عرصه رسانه در استان بوشهر، شاهد افول رسانه‌های مکتوب نیز هستیم که بر اساس اطلاعات موجود 50 درصد از این رسانه‌ها در حال تعطیل‌شدن هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: این به معمای این است که در فصل مرگ تدریجی و خاموش رسانه‌های مکتوب استان بوشهر هستیم که نیازمند توجه مسوولان اجرایی استان بوشهر است.

وی ادامه داد: برای این که شاهد یک مطبوعات مکتوب قوی در سطح استان باشیم که به عنوان یک رسانه مطالبه‌گر از حق و حقوق حاکمیت و مردم دفاع کنند می‌توان با تشکیل بانک قرض‌الحسنه رسانه در استان و یا اعطاء تسهیلات بانکی و افزایش اشتراک توسط دستگاه‌های دولتی از رسانه‌های استان بوشهر حمایت کرد.

صفایی‌بوشهری ادامه داد: در کنار این موضوعات با تاسیس دانشکده خبر در استان بوشهر می توان ضمن آموزش‌های علمی مفید و کاربردی، زمینه  ایجاد یک خطر مقاومت رسانه‌ای در مقابل دشمن را رقم زد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر برگزاری جشنواره شعر حماسه چشم‌هایش به یاد شهید حججی توسط خانه مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر را اتفاق میمون و خوب ذکر کرد و گفت: با توجه به تاثیرگذاری این حرکت در عرصه ملی، بهتر است با نگاه کلان کشوری این جشنواره برگزار شود.

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه