کد خبر : 49665 تاریخ ثبت : 1396/5/27 15:58:05

روحانی شهيد مهدي اندرواژ بعد از 31 سال به خانه بازگشت/ زندگی نامه و فرازهای از وصیت‌نامه شهید

وي به تحصيل طهارت روح و صفاي باطن و نورانيت قلب با مجاهدت اهتمام مي‌ورزيد و هميشه مي‌گفت: «شرط عظمت انسان اين است که ابتدا به تزکيه‌ي خود و بعد به ديگران بپردازد.»

به گزارش "منبری ها" روحانی شهید مهدي اندرواژ فرزند غلام‌حسين در خانواده‌اي متعهّد و متديّن در شهرستان دير ديده به آفاق هستي و جلوه‌هاي جميل آفرينش گشود.

وي در کنار تحصيل علوم متداول، با انگيزه‌اي والا و عشق و علاقه ‌اي سرشار به فراگيري فقه و معارف اسلامي و تهذيب و تزکيه‌ي نفس پرداخت و به مدارج ارزشمندي دست يافت.

او با جان و دل به تحصيل فقه پويا و سرسبز محمدي و معارف نوراني اسلام علاقه‌مند بود؛ به همين جهت در هر جا استاد و شخصيت بافضيلتي را ملاقات مي‌کرد، با جد و جهد خستگي‌ناپذير از منابع علمي و اخلاقي او استفاده مي‌کرد.

وي به تحصيل طهارت روح و صفاي باطن و نورانيت قلب با مجاهدت اهتمام مي‌ورزيد و هميشه مي‌گفت: «شرط عظمت انسان اين است که ابتدا به تزکيه‌ي خود و بعد به ديگران بپردازد. »

در طول دوران دفاع مقدس و روزهاي خدايي عشق و حماسه و شهادت و ايثار بارها به جبهه رفت و در کنار تبليغ و ارشاد به عنوان رزمنده و مبارزي نستوه و خستگي‌ناپذير به انجام وظيفه پرداخت.

سرانجام در تاريخ 4/10/65 در منطقه‌ي عملياتي "ام‌الرصاص" هنگام عمليات کربلاي 4 سرمست از شميم شهادت و نسيم وصل جانان شربت شهادت نوشيد و به خيل عاشقان الله پيوست؛ آري داغي عجيب بر دل "ام‌الرصاص" ماند.

فرازهای از وصیت‌نامه روحانی شهيد مهدی اندرواژ

تمام نصرت‌های الهی به‌واسطه تقوای الهی است، اگر تقوا را پیشه نکنید از نصرت‌های خداوند بی‌نصیب خواهید بود.

مبادا عملی از شما سر بزند که دیگران از اسلام و انقلاب بدبین شوند، این انقلاب با خون شهیدان به اینجا رسیده، پس شما هم سعی کنید با اعمال خود جمهوری اسلامی را تقویت کنید تا ان‌شاءالله روزی برسد تا انقلاب به تمام جهان صادر شود.

امام را پشتیبانی و حمایت که ایشان فرزند پیغمبر(ص) و مرجع تقلید ماس، اگر کسی در شک و تردید است، هرچه زودتر به خود آید.

پمبادا دلسرد شوید و لاابالی گردید که همیشه حزب‌الله در صحنه است هیچ‌وقت از میدان به در نمی‌رود.

برای اینکه همیشه موفق باشید هیچ‌وقت توسل به معصومان (ع) را فراموش نکنید، از طریق این بزرگواران است که انسان به جایی می‌رسد، برای نماز اهمیت زیادی قائل شوید نکند مستخف صلاح باشید و از شفاعت ائمه (ع) محروم شوید.

در تمام زندگی خود خودسازی کنید تا عمرتان هدر نرود، برای خودسازی فرامین امام را که در همین رابطه بیان فرموده‌اند به خاطر بسپارید.

صبر و استقامت را پیشه خودسازید که بعد از صبر و استقامت نوید ظفر خواهد رسید.

سطح علمی خود را بالا ببرید، البته علم و تخصص باید همراه با ایمان باشد.

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه