کد خبر : 49668 تاریخ ثبت : 1396/5/31 14:29:29
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری در دشتی:

طرح ملی تاب‌آوری اجتماعی زنان در ۳۱ استان اجرایی شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری گفت: طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده با هدف توان‌افزایی و توانمندسازی گروه‌های در معرض آسیب در ۳۱ استان اجرایی شد.

به گزارش "منبری ها"به نقل از تسنیم، بهناز موحدی در بررسی اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در دشتی با بیان اینکه طرح ملی تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در استان‌ها اجراء شده است اظهار داشت: طرح ملی تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده از جمله برنامه‌های در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری است که از سال 94 به صورت پایلوت در 31 استان از جمله بوشهر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه امسال این طرح در همه استان‌های کشور اجرا شده است افزود:طرح ملی تاب‌آوری اجتماعی نه تنها برای زنان بلکه برای تمامی اعضای خانواده‌ها طراحی شده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: اجرای این طرح تمرینی، برای برنامه‌ریزی مشارکتی است تا مردم به‌جای نظاره‌گر بودن شریک برنامه‌ها شوند.

فرماندار دشتی نیز با اشاره به اهداف طرح توان‌افزایی و تاب‌آوری زنان اظهار داشت: ارتقاء آگاهی‌ها و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی زنان و خانواده‌ها و افزایش تاب‌آوری اجتماعی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی، از مهمترین اهداف این طرح است.

غلامرضا مهرجو، مجری این طرح را دو سازمان مردم نهاد کانون فرهنگی اجتماعی زنان و موسسه توسعه هم‌اندیشی دشتی دانست و تصریح کرد:طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان در قالب 10کارگاه و به مدت 40 ساعت برگزار می‌شود که تاکنون قریب به 170 نفر در مرحله اول و دوم شرکت کردند.

فرماندار دشتی با بیان اینکه  تعداد تشکل‌های غیر دولتی ثبت شده  12 تشکل است افزود: از این تعداد شش تشکل غیر دولتی مربوط به زنان است.

انتهای پیام/

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه