کد خبر : 49675 تاریخ ثبت : 1396/5/31 14:53:09
شهردار بندر بوشهر:

شهرفروشی نکردم/چهره بندر بوشهر دگرگون شده است

شهردار بندر بوشهر گفت: شهرداری‌ها به دلیل نبود منابع مالی پایدار برای پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری شهرداری اقدام به فروش تراکم در خیابان‌های هشت متری، اموال و مستغلات شهرداری می‌کنند اما با وجود فرصت‌های مناسب برای این کار، حاضر نشدیم حتی یک متر، شهری فروشی کنیم

به گزارش "منبری ها"به نقل از فارس، غلامعلی میگلی‌نژاد صبح امروز در آخرین نشست چهارمین شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: با وجود این که می‌پذیریم نقض‌هایی در کارمان وجود دارد اما شاهد یک اعتماد نسبی خوبی در سطح بوشهر از کارهای انجام شده برای توسعه خدمات شهری هستیم.

وی افزود: یکی از نقض‌های موجود جمعیت شهر بوشهر است که امکان ایجاد درامد در یک شهر 200 هزارنفری متناسب با نیازهای این شهر نیست و نباید خواسته‌های منطقی خود را با شهرهایی مقایسه کنیم که از لحاظ جمعیت، بیشتر از شهر بوده و درآمد بیشتری نیز دارند.

شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که در شهر بوشهر کاری انجام نداده‌ایم بلکه سعی کردیم با اغماض از جمعیت شهری برای وصول درآمد، زمینه‌هایی ایجاد کنم که بتوانیم با تولید ثروت، به دنبال خلق پروژه‌های جدیدی نیز باشیم.

وی یادآور شد: پایان هر ماه قریب به هفت میلیارد تومان موظف به پرداخت حقوق به پرسنل شهرداری هستیم که این میزان هزینه به غیر از اعتباری است که برای امور اجرایی شهرداری از جمله آب، برق، تلفن و سایر به آن نیاز داریم که کارکرد شهرداری بندر بوشهر نشان می‌دهد که به شکل مستمری و بدون تاخیر پرداخت به کارکنان در قالب حقوق و مزایا انجام شده و پروژه‌هایی نیز تعریف و تقریبا به موقع اجرا شده است.

میگلی‌نژاد عنوان کرد: اگر چه ساماندهی لیان شرقی و غربی در دستور کار شورای سوم بود، اما در شورای چهارم و ظرف دو سال گذشته که تصدی سمت شهرداری بندر بوشهر را به عهده گرفتم، نه تنها این دو محدود که کلیه خیابان‌های منشعب به مرکز شهر از جمله انقلاب و صفوی نیز ساماندهی شد.

وی ادامه داد: فرصت محدودی که امروز به من داده شده تا در آخرین نشست رسمی شورای شهر چهارم لبندر بوشهر صحبت کنم آن قدر اندک است که قادر نیستم حجم فعالیت‌های دوساله شهرداری را بیان کنم اما به همین بشنده می‌کنم که هر تازه‌واردی که سه سال پیش به شهر بوشهر سفر کرذده باشد متوجه تغییرات شگرفی در حوزه های مختلف شهری در بندر بوشهر می‌شود که قابل قیاس با گذشته نیست.

 شهردار بندر بوشهر ادامه داد: البته حق مردم بوشهر خیلی بیش از این نوع فعالیت‌های انجام شده است اما برخی از این فعالیت‌ها به واقع چکیده‌ای از درخواست‌های گسترده مردم بوده است.

وی ادامه داد: ساختمان تیو مانند غده‌ای چرکین، چشم‌انداز دریا کور کرده بود که در وانفسای رکود اقتصادی و کمبود شدید اعتبارات، این ساختمان را در عین بی‌پولی با پرداخت وجهی رضایت صاحبش را جلب و آن را برای ساخت فانوس دریایی که نمادی از بندر بوشهر است، آماده کردیم.

میگلی‌نژاد عنوان کرد: در کنار فعالیت‌های ریز و درشت از ساخت چمن‌های مصنوعی تا بوستا‌های جدید، آسفالت کوچه‌ها، احیاء مجتمع تجاری خلیج فارس، شروع ساخت تقاطع غیر‌هم‌سطح با رعایت استانداردهای مورد تایید دفتر فنی استانداری، ادامه ساحل‌سازی، نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی، اصلاح میادین شهری، موزاییک‌سازی پیاده‌روها، تامین وسائل ورزشی بوستان‌ها و مکان های عمومی ورزشی و آماده‌سازی آرامستان جدید بوشهر، به اندازه یک متر شهرفروشی انجام نداده‌ایم.

وی ادامه داد: نگاهی اجمالی به خیلی از شهرها و کلان‌شهرهای ایران نشان می‌دهد که شهرداری‌ها به دلیل نبود منابع مالی پایدار برای پرداخت حقوق و  هزینه‌های جاری شهرداری اقدام به فروش تراکم در خیابان‌های هشت متری، اموال و مستغلات شهرداری می‌کنند اما با وجود فرصت‌های مناسب برای این کار، حاضر نشدیم حتی یک متر شهر فروشی کنیم در حالی که در باغ بهزاد، 80 قطعه زمین شهرداری پشت میدان میوه و تره‌بار و نقاط مختلف شهری زمین‌های شهرداری دارد که قابل فروش است.

شهردار بندر بوشهر با اعلام این که وضعیت امنیت امروز جامعه، مدیون خون شهداست ، بیان کرد: به عنوان یک وظیفه بر گردن خود و مجموعه شهرداری روا بود که مکانی در خور خانواده شهدا در قطعه شهدا ایجاد کنیم تا وقتی به زیارت فرزندان شهید خود در گرمای تابستان و هوای سرد بهمن‌ماه بوشهر می‌روند این گونه دچار عذاب نشوند که در این راستا طرحی آماده شد که به زودی به پایان می‌رسد و خانواده معظم شهدا می‌توانند با آرامش به دیدار فرزندانشان بروند.

وی با اعلام این که تمام فعالیت‌های انجام شده مدیون همکاری شورای شهر و شهرداری بوده است،گفت: مهمترین چالش شورای چهارم شهر بوشهر، این بود که در برخی موارد توانمندی یازده نفر عضو شورا، به یک عقیده واحد ختم نمی‌شد تا سبب توسعه شهری شود بلکه گاهی انرژی‌های همدیگر خنثی می‌شد اگر این ط.ر نبود شاهد افزایش ارائه خدمات به مردم می‌شدیم.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه