کد خبر : 49703 تاریخ ثبت : 1396/12/12 12:27:12
مدیر حوزه علمیه بوشهر خبر داد

آغاز ثبت‌نام و پذیرش حوزه علمیه استان بوشهر+جزئیات

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر از آغاز ثبت‌نام و پذیرش حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد.

به گزارش "منبری ها"حجت الاسلام رضا خدری پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران از آغاز ثبت نام و پذیرش حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد و گفت: حوزه علمیه برادران استان بوشهر از واجدین شرایط برای تحصیل در دوره‌های بلند مدت و سفیران هدایت ثبت ‌نام کند.

وی زمان ثبت نام را 12 اسفند امسال تا 15 فروردین سال 97 عنوان کرد و افزود: افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزش حوزه‌های علمیه به نشانی www.howzeh-qom.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر تصریح کرد: شرایط عمومی داوطلبان برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی ، اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از سلامت جسمی و روحی، موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه و نداشتن منع قانونی از نظر نظام وظیفه است.

 خدری شرایط اختصاصی دوره‌بلند مدت را قبولی حداقل پایه هشتم دوره اول آموزش متوسطه با حداکثر سن 18 سال (متولدین سال1379) عنوان کرد و گفت: مدت خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می‌شود، همچنین داوطلبان دارای مدرک  کاردانی و بالاتر، نباید در زمان ثبت نام، بیش از یک سال از تاریخ فراغت تحصیلی آنان گذشته باشد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر به شرایط اختصاصی دوره پنج ساله سفیران هدایت پرداخت و عنوان کرد: داشتن مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی (متولدین سال 1377)، تعهد تحصیل تمام وقت در طول دوره و تعهد خدمت تبلیغی برای پنج سال در مناطق مورد نیاز از جمله این شرایط است.

وی افزود: حافظان ‌حداقل یک ‌ششم قرآن کریم یا نهج‌‌البلاغه، خانواده‌های محترم شهدا ، فرزندان‌‌ جانبازان،آزادگان و داوطلبان مناطق محروم، از امتیاز برخوردارخواهند بود.    

خدری اضافه کرد: حافظان کل ­قرآن کریم، آزمون کتبی ندارند و قبولی آنان بر اساس ‌معدل ‌کل آخرین‌ مدرک ‌تحصیلی و مصاحبه تخصصی انجام می‌شود.

مدیر حوزه علمیه استان با بیان این که در استان بوشهر تعداد هشت مدرسه علمیه در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دشتی، گناوه، دیر و کنگان فعال است اظهار داشت: از این تعداد 6 مدرسه بلندمدت و دو مدرسه سفیران هدایت است.

وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد 650 طلبه برادر در این مدارس هشت‌گانه تحصیل می‌کنند و بیش از 120 استاد تمام وقت و پاره‌وقت عهده‌دار تدریس این طلاب هستند.

 

 

اخبار برگزیده
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه