۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 256291
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۱
  • 350 بازدید
  • ارسال توسط :
انتخابات، انتخاب و امتحان!
انتخابات، انتخاب و امتحان!

انتخابات، انتخاب و امتحان!

به گزارش "منبری ها" حجت الاسلام امرالله اندرزیان -درمورد انتخابات پیش رو و اهمیّت آن نکاتی را به عرض مخاطبان عزیزمی رسانیم:                        ۱- از آنجایی که انتخابات حق است و تکلیف، یعنی فرد فرد مردم حق دارند در سرنوشت خود دخالت و موظف اند در تعیین سرنوشت بهترین انتخاب را رقم بزنند. بهترین انتخاب […]

به گزارش "منبری ها" حجت الاسلام امرالله اندرزیان -درمورد انتخابات پیش رو و اهمیّت آن نکاتی را به عرض مخاطبان عزیزمی رسانیم:                       

۱- از آنجایی که انتخابات حق است و تکلیف، یعنی فرد فرد مردم حق دارند در سرنوشت خود دخالت و موظف اند در تعیین سرنوشت بهترین انتخاب را رقم بزنند. بهترین انتخاب یعنی نزد خداوند (حق اللّه) و در پیشگاه مردم (حق النّاس) حجّت عقلی و شرعی داشته باشند.                                              

۲- اگر کسی توان تشخیص انتخاب اصلح را ندارد باید ازاهل اطلاع و خبره سئوال کند و به نظر و تشخیص حزب و گروه یا قوم و قبیله اکتفا ننماید چرا که با انتخاب و رأی دادن قدرتی را به شخص یا اشخاصی می دهند که اگر در راه و مسیر اسلام و ارزشهای آن و پیروی از ولایت و خدمت بدون منّت حرکت نکنند مدیون حق اللّه و حق الناّاس می باشند که پاسخگویی از آن امکان پذیر نیست.                                                                                          

۳- افرادی که برای رسیدن به قدرت از هر ابزاری استفاده، هروعده ای را بیان، هر تخریب و توهینی را ترویج، از خطوط قرمز نظام عبور، برای دشمنان خوراک تبلیغاتی آماده، بی توجه به توصیه ها وفرامین حکیمانه ی مقام معظم رهبری ، نیروهای ارزشی و انقلابی را متّهم به افراط گرایی و خشونت، به شهدای مدافع حرم توهین، ولنگاری و بدحجابی را تأیید یا سکوت، از امر به معروف و نهی از منکر سخنی به زبان نیاورده و از فتنه و فتنه گران حمایت می کنند، بی راهه ای می روند که جز رسوایی دنیوی وعذاب اخروی محصولی نخواهد داشت.                                                      

۴ – انتخابات امتحان الهی است که پیروزی در آن مرهون تشخیص خوب، انتخاب درست و احسن، رعایت حدود و موازین، صداقت در گفتار و رفتار، کسب رضایت خداوند، توجه به آرمان های بلند انقلاب، ولایت پذیری محض و … می باشد بنابراین در آستانه ی امتحان بزرگی هستیم که کوچکترین انحراف و اعوجاج و کمترین سکوت و بی تفاوتی عمدی در آن باعث شکست و مردودی غیر قابل جبران می شود.                                                              

۵- در انتخابات برای انتخاب اصلح علاوه بر معیارهایی که در اندیشه ی تابناک و نورانی حضرت امام و مقام معظم رهبری و بزرگان وجود دارد، شیوه ی برخورد دشمنان و هجمه ی تبلیغاتی آنها علیه بعضی از نامزدها و حمایت و طرفداری از بعضی دیگر می تواند شاخص خوبی باشد آنگونه که حضرت امام فرمودند اگر دشمن از شما تعریف کرد در خود شک کنید. چرا دشمنان قسم خورده ی ملّت ایران از حضور نیروهای انفلابی هراس دارند و با تمام امکانات و تجهیزات به میدان می آیند، چرا به نیروهای حزب اللهی و انقلابی به اسم تندرو، خشونت طلب، افراط گرا و جنگ طلب تهمت می زنند و همین الفاظ را بر دهان و زبان بعضی در داخل می شنویم؟                                                                               

 6- یکی از مظاهر امتحان الهی در انتخابات موضع گیری هایی است که بعضی از افراد در این روزها داشته اند که حاکی از درون سیاه و اندیشه ی تاریک آنهاست. چه آن کسی که توهین به ساحت قدسی امام هشتم علیه السلام کرده و چه افرادی که نیروهای سپاه و بسیج را چکمه پوش یاد می کنند و چه افرادی که ارزشهای انقلاب و مجموعه های انقلابی را مورد هجمه قرار می دهند و چه آنهایی که در امنیت و آرامشی که خون شهداء ایجاد کرده زندگی و نسبت به شهداء بویژه شهدای مدافع حرم اهانت می نمایند و چه آنهایی که بلندگوی دشمنان شده و به عکس آیه ی شریفه ی (اشدّاء علی الکفار و رحماء بینهم- فتح۲۹ ) با نیروهای مؤمن و ولایی دشمن و با دشمنان دوست اند.                                                           

 7- می گویند ما با تدبیر سایه ی جنگ را از سر ملّت دور کردیم و عدّه ای می خواهند دوباره سایه ی جنگ را برگردانند. سئوال ما این است که سایه ی کدام جنگ را شما دور کردید؟ اگر منظور جنگ نظامی است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب حضور مردم در صحنه سایه ی جنگ را دور کرد، حضور مقتدرانه ی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی حضور نیروهای مؤمنی که با دستگیری سربازان شیطان بزرگ با آن وضعیت که مایه ی عزّت ایران و تحقیر آمریکا و استکبار بود. اگر منظور جنگ اقتصادی است که شما با برجام بی فرجام به خاطر بی توجهی به تدابیر حکیمانه ی رهبر عزیز در مسئله ی برجام و اقتصاد مقاومتی شکست خوردید و اگر منظور ناتوی فرهنگی دشمنان است که آنچه تاکنون دراین جنگ نگذاشته دشمنان پیروز شوند، هشدارهای رهبر حکیم، حضور نیروهای انقلابی در صحنه هایی همانند طرح ولایت، راهیان نور، ماه مبارک رمضان و شبهای قدر، اعتکاف، دعای عرفه، محرم و صفر، نمازهای جمعه و جماعت، حضور در مساجد و تکایا  و … بوده است. نه برگزاری کنسرت های کذایی، نه تبلیغ و ترویج شادی و نشاط شیطانی، نه تبلیغ مزوّرانه بعضی نسبت به دین و دین داران که می گویند اینها مخالف شادی ملّت هستند، نه حمایت صریح و علنی از فتنه گران، نه صرف بیت المال در رقص و پایکوبی، نه ترساندن مردم از جوانانی که اولین اقدامشان دادن جان برای عزّت و عظمت اسلام و ایران است و نه … .

والعاقبة للمتّقین

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*