۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 256457
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۷
  • 843 بازدید
  • ارسال توسط :
نه پلی در کار است و نه شرکت سازنده ی پل!
نه پلی در کار است و نه شرکت سازنده ی پل!

نه پلی در کار است و نه شرکت سازنده ی پل!

مسئولان شورا و شهرداری یادتان هست روزی که می خواستید از صندوق ته لنجی پول ساخت پل را بردارید، چقدر گفتیم، چقدر نوشتیم، چقدر التماس کردیم که از صندوق ته لنجی بر ندارید. چقدر گفتیم این پروژه باید از سوی استانداری تأمین مالی شود، اما گوشتان بدهکار نبود که نبود، همان روز ما می دانستیم که نه پول به صندوق بازخواهد گشت و نه پروژه ی پل یک ساله به اتمام خواهد رسید؛ حالا پاسخگوی این سوال مردم باشید که چرا نه پلی در کار است و نه شرکت سازنده ی پل؟!

به گزارش "منبری ها" علی درویش_ عجب حکایتی شده است حکایت پل خور مرده شور شهر گناوه، ما را که سردر گم و مات و مبهوت کرده است، مسئولین شورا و شهرداری! شما را چطور؟!!

روزی در بوق و کرنا کردید که می‌خواهیم برای توسعه و عمران و آبادانی روی خور مرده شور پل بزنیم، درصورتیکه نه طرح داشتید و نه برنامه…

هرچقدر گفتیم کارهای دیگری هم هست که فعلاً در اولویت هستند مانند: آسفالت کوچه ها و خیابان ها و هزار کار ضروری دیگر اما افاقه نکرد که نکرد.

جفت پا را کردید در یک کفش که باید پل زده شود و استارت پروژه را آنقدر سریع و عجولانه زدید که ما مجبور به پذیرش این پروژه شدیم یا بهتر بگویم پروژه پل را به مردم تحمیل کردید درحالی که قریب به یک ماه از استارت پروژه گذشته بود و هنوز طرح و شمای کلی پل را به مردم نشان نداده بودید. کمپین هایی که جوانان لایق، تحصیل کرده و متخصص به راه انداختند، سبب فشار مردم به شما شد و بالاخره مجبور به ارائه ی طرح شدید.

طرحی که با اعتراض شدید مردم  و نخبگان شهر روبرو شد!  زدن یک پل کوهستانی در حساس ترین نقطه ی شهر در محلی که شاید به جرأت می توان گفت نماد شهر ما است، سبب ناراحتی عده ی کثیری از متخصصین  و دلسوزان واقعی شهر شد و اعتراض شدید آن ها و مردم شهر را به دنبال داشت.

گرچه این اعتراضات نتوانست طرح پل را تغییر دهد اما خالی از لطف هم نبود و سبب افزایش چند سانتی متری ارتفاع پل شد تا آب بتواند از زیر پل عبور کند و خور خشک نشود که بعداً نشود ارث پدر فلان آقا زاده. نشود زمین های فرمانداری و شهرداری و غیره. بله تا نشود لقمه ی چربی در گلوی بعضی ها… بگذریم.

طرح پل تأیید نهایی شد، پیمانکارش هم معرفی گردید و قرار شد بودجه ی این طرح از استانداری تأمین شود؛ اما چه شد؟!

فقط چند روز از آغار پروژه گذشته بود که پیمانکار ادامه ی کار را مشروط به پرداخت مبلغی از سوی کارفرما دانست. چند روزی پروژه خوابید…

طی سفری که استاندار به شهر گناوه داشت، از پل خور نیز بازدید به عمل آورد و قرار براین شد شهرداری و شورا مبلغ درخواستی از سوی پیمانکار را بدهند و درصورتی که پیمانکار پروژه را تا سال آینده تحویل نداد این پیمانکار در لیست سیاه قرار بگیرد.

مسئولان شورا و شهرداری! یادتان هست روزی که خواستید از صندوق ته لنجی این پول را بردارید، چقدر گفتیم، چقدر نوشتیم، چقدر التماس کردیم که از صندوق ته لنجی بر ندارید. چقدر گفتیم این پروژه باید از سوی استانداری تأمین مالی شود، اما گوشتان بدهکار نبود که نبود، همان روز ما می دانستیم که نه پول به صندوق بازخواهد گشت و نه پروژه ی پل یک ساله به اتمام خواهد رسید.

بله!!! ما هرچه گفتیم نشنیدید، اما حال مردم از شما می پرسند و راه گریزی نخواهد بود.

قریب به ده روز است پیمانکار و شرکت طرف قرارداد محل پروژه را ترک کرده چرا؟! شما باید پاسخگوی این سؤال مردم باشید.

پاسخگو باشید که چرا نه پلی در کار است و نه شرکت سازنده ی پل؟!

چرا این وسط هیچ اثری نیست جز جیب خالی شده ی مردم؟!

هیچ چیز مشهود نیست جز خیانت!

پاسخ بدهید که دلیل آن همه عجله و این همه تأخیر چیست؟

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*