۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 256944
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • 724 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۶ میلیون نفر!
۱۶ میلیون نفر!

۱۶ میلیون نفر!

چهارم حالا ما 15 میلیون و 786 هزار و 449 نفریم. دیگر آقای روحانی نمی‌تواند به ما بگوید عده‌ای معدود و بی‌شناسنامه و کاسب! صدایمان رساست، از میدان امام اصفهان تا مصلای تهران و میدان شهدای مشهد، حالا دولت باید صدای ما را بشنود.

به گزارش "منبری ها" اول تبریک به همه ملت ایران بویژه آقای روحانی و هوادارانشان، ان‌شاالله که چهار سال آینده مثل چهار سال گذشته نباشد. باید یاد بگیریم که شکست و پیروزی یکدیگر را بپذیریم، هواداران آقای روحانی از منتقدان ایشان اخلاق شکست را بیاموزند.

دوم رای آوردن دولت مستقر طبیعی است، رای نیاوردنش غیرطبیعی است، ضمن اینکه آقای روحانی کمترین درصد آراء را در میان روسای جمهور هم در دور اول و هم در دور دوم داشته است و این خود معنادار است.

سوم گفتمان خدمت و کار و کرامت شکست نخورد، این ما بودیم که نتوانستیم حرفمان را به همه مردم برسانیم. من علت پیروز نشدن آقای رئیسی را نه بهتر بودن روحانی که مجموعه‌ای از دلایل دیگر از جمله رقیب‌هراسی رقیب، بداخلاقی بی‌سابقه آقایان روحانی و جهانگیری و ستادشان و دوقطبی کردن فضا، بکارگیری همه امکانات دولت و دولتی‌ها از یارانه و بودجه گرفته تا اختیارات فیلترینگ و سازمان‌ها و صداوسیما، خریدن فله‌ای هنرمندان، عدم استفاده مناسب از رسانه‌های جدید در جبهه انقلاب، خرج کردن بیت امام، حمایت صریح بیگانه از رقیب، تخلفات متعدد انتخاباتی و… می‌دانم.

تصوری که بسیاری از رای‌دهندگان به آقای روحانی از آقای رئیسی داشتند، به واقعیت نزدیک نبود. برخی فکر می‌کردند اگر آقای رئیسی بیاید آزادی‌های اجتماعی محدود می‌شود و کشور دچار جنگ و تحریم می‌شود در حالی که حقیقت این نبود اما رقیبِ بی‌کارنامه چاره‌ای جز «ترساندن مردم» و «گرفتن رای با تهدید» نداشت.

تقریباً در اکثر قریب به اتفاق چهار دهه اخیر، قوه مجریه دست اینها بوده و اکثر مشکلات به اینها برمی‌گردد اما اصولگرایان شدند نماد مشکلات موجود و این هم از عجایب روزگار و البته معجزه رسانه بود. تقوای سیاسی کاندیداهای انقلاب هم مانع این شد که بسیاری از حقایق درباره آن دو نفر بازگو شود.

چهارم حالا ما ۱۵ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۴۴۹ نفریم. دیگر آقای روحانی نمی‌تواند به ما بگوید عده‌ای معدود و بی‌شناسنامه و کاسب! صدایمان رساست، از میدان امام اصفهان تا مصلای تهران و میدان شهدای مشهد، حالا دولت باید صدای ما را بشنود.

درست است که این قریب ۱۶ میلیون نفر نجیب‌اند و سطل زباله و موتور و پلیس و زن و کودک و بسیجی آتش نمی‌زنند اما بیدارند و با سازماندهی منطقی و قانونی می‌توانند دولت دوازدهم را وادار به کار و خدمت برای مردم کنند، حالا دیگر دولت براحتی نمی‌تواند لَم بدهد یا ایران را تحقیر کند. اقلیت‌ایم اما یک اقلیت قوی، پرتعداد و اثرگذار.

پنجم آینده امیدوارکننده است، اگر از امروز بیکار ننشینیم و منتظر معجزه نباشیم.

ابراهیم رضایی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*