۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 257224
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۱۷
  • 336 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۲ هزار کودک یتیم و غیر یتیم بوشهری چشم انتظار حمایت خیران
۱۲ هزار کودک یتیم و غیر یتیم بوشهری چشم انتظار حمایت خیران

۱۲ هزار کودک یتیم و غیر یتیم بوشهری چشم انتظار حمایت خیران

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه کودکان یتیم و غیر یتیم زیادی در انتظار حمایت خیران نیکوکار هستند، گفت:جمعا در استان بوشهر 12 هزار کودک یتیم و غیر یتیم وجود دارد که پیش بینی می‌شود در این ماه مبارک رمضان، 6 هزار و 500 حامی از طریق طرح اکرام ایتام و محسنین برای رسیدگی به امور معیشتی و آموزشی این کودکان جذب شود.

به گزارش "منبری ها"؛ نشست خبری مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با خبرنگاران، صبح امروز با موضوع آغاز هفته اکرام ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان  برگزار شد.

احمد لطفی مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در این نشست خبری با تبریک میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و با اشاره به آغاز هفته اکرام  ایتام در ماه مبارک رمضان، گفت: از ۱۵ لغایت ۲۱ ماه مبارک رمضان در تقویم اجرایی کمیته امداد به نام هفته اطعام و اکرام ایتام نام‌‌گذاری شده است که با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های متنوع  در استان به دنبال گسترش فرهنگ خیرخواهانه  در میان مردم هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه فقر‌زدایی و یتیم‌نوازی از مهم‌ترین سیاست‌ها و برنامه‌های کمیته امداد است، افزود: کمیته امداد در کنار برنامه های توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت، وظیفه دارد برای احیاء انفاق در جامعه تلاش کند که ماه مبارک رمضان این فرصت را به خوبی  فراهم آورده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه کودکان یتیم و غیر یتیم زیادی در انتظار حمایت خیران نیکوکار هستند، خاطر نشان کرد: جمعا در استان بوشهر ۱۲ هزار کودک، نوجوان و نوزاد ایتام و غیر ایتام نیاز به حامی دارند که پیش بینی می‌شود در این ماه مبارک رمضان  با مشارکت خیران، شش‌هزار و ۵۰۰ حامی  از طریق طرح اکرام ایتام و محسنین برای رسیدگی به امور معیشتی و آموزشی  این کودکان جذب شود.

وی با بیان اینکه دو هزار و  800  نفر از این کودکان فرزند یتیم هستند، گفت: شش هزار حامی حمایت از این یتیمان را بر عهده گرفته اند و هم اکنون نیاز به دو هزار ۵۰۰ حامی دیگر برای حمایت بیشتر از این یتیمان است  که تلاش می شود حامیان  بیشتری در ماه مبارک رمضان جذب شوند.

لطفی با بیان اینکه اوج رسیدگی به ایتام و نیازمندان در ماه مبارک رمضان متبلور می‌شود تصریح کرد:در جهت حمایت خیران و نیکوکاران در رسیدگی به مشکلات اقتصادی نیازمندان، این افراد در دهه نخست ماه مبارک رمضان ۱۲ میلیارد ریال به مستمندان استان بوشهر پرداخت کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، از اجرای طرح سفره‌های اطعام نیازمندان در استان بوشهر خبرداد و گفت: این سفره‌ها با مشارکت خیران و نیکوکاران در تمامی شهرها و روستاهای استان بوشهر گسترانیده می‌شود و نیازمندان و مستمندان هنگام افطاری با غذای گرم اطعام می‌شوند.

لطفی با اشاره به اجرای طرح همیاران مولا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در قالب این طرح سبد کالای حمایتی شامل اقلام مختلف غذایی توسط خیران به افراد نیازمندان به ارزش ۷۰ هزار تومان اهداء می‌شود.

وی با تاکید بر مشارکت همگان در طرح مفتاح‌الجنه نیز گفت: در این طرح با سرکشی از خانواده‌های نیازمندان مشکلات آنان بررسی و بخشی از نیاز آنان برطرف می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح رضوان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که کمیته امداد به جد دنبال می‌کند، کمک به تعمیر یا نوسازی مسکن مددجویان است  و  با توجه به اینکه ۳۰ درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر دارای مشکلات گسترده‌ای در عرصه مسکن است، بنا داریم از ظرفیت مردمی  استفاده کنیم تا مشکل مسکن مددجویان به طور کامل رفع شود.

وی یادآور شد: کمک به بیماران صعب العلاج به عنوان طرح شفا با بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ بیمار صعب العلاج از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان بوشهر است که سبب شده از توان خیرین برای ادامه درمان این بیماران که دارای هزینه‌های بسیار بالایی هستند استفاده شود.

لطفی با بیان اینکه کمیته امداد متولی جمع‌آوری زکات است، اظهار کرد: زکات مال، فطره و مستحبی توسط این نهاد جمع‌آوری می‌شود و در پایان ماه مبارک رمضان، زکات جمع‌آوری شده در جهت کمک به امر مسکن نیازمندان، پرداخت هزینه‌های درمان بیماران صعب العلاج، کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت،هزینه جهیزیه نوعروسان مددجو و پروژه های عام المنفعه  هزینه می‌شود.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*