۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 252776
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۱۲
  • 752 بازدید
  • ارسال توسط :
نگاه سیاسی آموزش و پرورش استان در دعوت از خبرنگاران/ وقتی رسانه های منتقد دولت جایی در نشست ها ندارند
نگاه سیاسی آموزش و پرورش استان در دعوت از خبرنگاران/ وقتی رسانه های منتقد دولت جایی در نشست ها ندارند

نگاه سیاسی آموزش و پرورش استان در دعوت از خبرنگاران/ وقتی رسانه های منتقد دولت جایی در نشست ها ندارند

با روی کار آمدن دولت یازدهم و از زمان انتصاب ناصر کرمی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان این موضوع نگاه و رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و عملاً رسانه هایی که منتقد دولت بودند از حضور در نشست ها محروم، یا به نوعی از سوی در بین مسئولان آموزش و پرورش استان و اداره اطلاع رسانی آن، تحریم خبری شدند.

به گزارش "منبری ها"رسانه ها یکی از ابزارهای مهم در جامعه کنونی برای انتقال اطلاعات و بهترین پل ارتباطی بین مسئولان و مردم است که مشکلات و مسائل مردم را به مدیران و دستگاه ها منتقل می کنند و از طرفی فعالیت های مسئولان و کارگزارن نظام را به گوش آحاد جامعه می رسانند و نیز با نقدهای سازنده تلاش دارند تا مسئولان نسبت به مسائل جامعه آگاهی یابند.
خبرنگاران در همه روزهای سال در نشست ها و برنامه های مختلف نهادها، سازمان و ادارات حضور دارند و همه تلاش خود را برای پوشش مناسب وقایع و رویداد ها بکار میگیرند اما در قبال این همه تلاش و استرس شبانه روزی برای انعکاس فعالیت های دستگاه های اجرایی، متاسفانه با نگاه های تبعیض آمیز و سیاسی برخی از مدیران مواجه می شوند و متاسفانه میبینیم که روابط عمومی این دستگاه ها در زمان برگزاری نشست های خبری نگاه های سیاسی خود را دخیل کرده و دعوتی از رسانه های غیر همسوی خود و دولت به عمل نمی آورد!

یکی از اداراتی که مردم بیشترین مراجعه را به آن دارند اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر است که به جهت ارتباط مستمر مردم با آن و شکل گیری شخصیت فرزندانشان در محیط آموزشی اش بسیار مورد توجه است. با نگاهی به عقبه مدیریتی این اداره در استان بوشهر می بینیم که در زمان دولت نهم و دهم همواره رسانه ها هم سو و غیرهمسوی دولت در نشست های خبری و برنامه های آموزش و پرورش حضور فعالی داشتند و در دعوت از خبرنگاران این رسانه ها با توجه نوع نگاه های سیاسی و انتساب رسانه ها به جریان های سیاسی خاص، هیچ نوع نگاه تبعیض آمیزی وجود نداشت.

اما با روی کار آمدن دولت یازدهم و از زمان انتصاب ناصر کرمی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان این موضوع نگاه و رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و عملاً رسانه هایی که منتقد دولت بودند از حضور در نشست ها محروم، یا به نوعی از سوی در بین مسئولان آموزش و پرورش استان و اداره اطلاع رسانی آن، تحریم خبری شدند.
نشست های خبری آموزش و پرورش استان بوشهر در این مدت پس از انتصاب ناصر کرمی درحالی برگزار می شود که فقط رسانه های همسوی دولت در آن دعوت می شوند و خبری از رسانه های منتقد نیست. شاید این نوع برخوردهای جناجی توهینی به مردمی است که منتظرند حرف ها و انتقادهایشان نسبت به برخی از مسائل و مشکلات آموزشی به گوش مسئولان امر برسد اما مسئولان آموزش و پرورش با برخوردهای سلیقه ای و گزینشی عملاً حضور رسانه های هم سوی خود را در نشست ها مهیا می کند تا خبرهای اتو کشیده از نشست ها مخابره شود و فرصتی به رسانه های منتقد ندهند تا برخی مشکلات را به نمایندگی از مردم به گوش مسئولان برسانند.

آنچه بر همه مبرهن است خبرنگاران و رسانه ها با هر نوع تفکر و جریانی "به ویژه های رسانه ای منتقد" در هر دولت با هر نوع نگاه سیاسی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مدیران رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به آحاد جامعه را بر عهده دارند و مسائل و مشکلات جامعه را به سمع مسئولان می رسانند و عدم توجه به این موضوع از جانب مدیران نزد مردم امری نکوهیده محسوب می شود./ گام نیوز

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*