۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 252764
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • 763 بازدید
  • ارسال توسط :
چرا شهردار بوشهر از پاسخ به افکار عمومی طفره می رود؟! / ابهامات در خصوص عملکرد شهرداری کی برطرف می شود؟!
چرا شهردار بوشهر از پاسخ به افکار عمومی طفره می رود؟! / ابهامات در خصوص عملکرد شهرداری کی برطرف می شود؟!

چرا شهردار بوشهر از پاسخ به افکار عمومی طفره می رود؟! / ابهامات در خصوص عملکرد شهرداری کی برطرف می شود؟!

اساسا آیا می توان قبول کرد که برخی از اعضای و رئیس شورای شهر که وظیفه ذاتی نظارت و حسابرسی از عملکرد شهردار را دارند این چنین بیخیال شفاف شدن این موضوعات باشند و به گونه ای رفتار کنند و سخن بگویند که گمان برود رسالت اصلی خویش را فراموش کرده اند و خودشان در این قضایا سهیم هستند؟!

به گزارش "منبری ها"طی دو سال اخیر موضوعات مهم و مختلفی از سوی دو نفر از اعضای اصلی شورای فعلی شهر بوشهر در مورد عملکرد بودجه ای شهرداری بوشهر در فضای رسانه ای استان منشتر شده است و خواستار پاسخگویی شفاف جناب شهردار نسبت به وضعیت پیش آمده شده اند ولی تا کنون هیچ پاسخ روشنی از سوی مجموعه شهرداری در این خصوص به سمع و نظر مردم نرسیده است.

تخلف در بودجه شهرداری  بوشهر به مبلغ ۳۳ میلیارد تومان از سوی علیرضا آماره عضو فعلی شورا مطرح شده است که گفته شده بدون مجوز هزینه شده است و اعلام تخلف ۲۴ میلیارد تومانی  که از سوی الهام بارگاهی عضو دیگر شورا به رسانه ها مخابره شده است از دیگر مواردی است که باز گفته می شود بدون مجوز و در موارد نامشخص هزینه شده است ولی متاسفانه تا کنون هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی شهرداری در این خصوص به مردم داده نشده است.

از آن موقع تا کنون فعالین اجتماعی و رسانه های زیادی با انتشار یادداشت های خود و درخواست مصاحبه با مسئولین شهرداری، خواستار پاسخگویی در خصوص ادعای این دو عضو شورای شهر شدند ولی با وجود پیگیری های زیاد هیچ گونه همکاری و تلاشی برای رفع این موضوع صورت نگرفته است.

اخیرا با خبر شدیم  مجموعه شهرداری بوشهر و چندین تن از اعضای شورای شهر، طرفدار شهردار به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه، که البته گفته می شود آنهم به صورت گزینشی از سوی روابط عمومی این دستگاه انتخاب شده است، مراسم تجلیلی در محل رستوران گران قیمت"میداف" برگزار کرد ولی برخلاف رویه سالهای گذشته، اینبار هیچ گونه جلسه پرسش و پاسخی در کار نبوده است که  رسانه ها بتوانند عملکرد مهم این دستگاه عریض و طویل را به  سمع و نظر مردم برسانند.

حال با این روش دعوت از رسانه ها، این سوال در ذهن ها خطور می کند که چرا واقعا مجموعه شهرداری بوشهر علی رغم اینهمه سر و صدا در مورد عملکرد بودجه این سازمان حاضر نیست که در یک جلسه پرشس و پاسخ مستقیم با رسانه ها شرکت کند و ابهامات در خصوص ادعاهای مطرح شده را پاسخ گوید؟!

آیا واقعا طفره رفتن از گفت و گوی مستقیم و غیره مستقیم با رسانه ها این گمان را در ذهن ها قوی نمی کند که تخلفاتی در مجموعه شهرداری صورت گرفته است و شهردار از پاسخگویی به آن ناتوان است؟!

آیا واقعا مجموعه شهرداری و چند تن از اعضای شورای محترم شهر به این نتیجه رسیده اند که با دادن یک شام و کارت هدیه به رسانه ها می توانند مشکلات شهر و دغدغه های مردم  را حل کننده که دیگر کسی آنها را بازخواست نکند؟!

اساسا آیا می توان قبول کرد که برخی از اعضای و رئیس شورای شهر که وظیفه ذاتی نظارت و حسابرسی از عملکرد شهردار را دارند این چنین بیخیال شفاف شدن این موضوعات باشند و به گونه ای رفتار کنند و سخن بگویند که  گمان برود رسالت اصلی خویش را فراموش کرده اند و خودشان در این قضایا سهیم هستند؟!

اگر واقعا سخنان و ادعاهای دو عضو دیگر شورا که  وظیفه دفاع از حقوق مردم را دارند، کذب و گزافه گویی است، پس چرا با دلیل و سند مشخص نمی شود و از اظهار نظر و نشست رو در رو با رسانه ها  واهمه هست؟!

لذا در هر حال ما مردم و شهروندان بوشهری خواهان این هستیم که شورای شهر طبق قانون، به جای جانبداری از عملکرد شهرداری، مطالبات مردمی را پیگیری نماید و پاسخ همه این مسائل مطرح شده با شفافیت کامل به سمع و نظر مردم رسانیده شود.

انتهای پیام/

فرهاد پروین، فعال رسانه ای

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*